PIELIKUMA DATŅU SARAKSTS

PRIEKŠMETA APRAKSTS

Reprodukcija "Ievainoto pārsienamā telpa uz līnijkuģa". Autors: Felikss Švormšteds (Felix Schwormstadt, 1870-1938), 1915. gads.

Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejs
Uzskaites apzīmējums MVMp 26154

Virsraksts vai nosaukums Ievainoto pārsienamā telpa uz līnijkuģa
Priekšmeta nosaukums Reprodukcija "Ievainoto pārsienamā telpa uz līnijkuģa". Autors: Felikss Švormšteds (Felix Schwormstadt, 1870-1938), 1915. gads.
Priekšmeta apraksts Attēlā telpa ar zemiem griestiem. Centrā telpas dziļumā izgaismoti trīs vīri baltos virsvalkos un divi guloši pacienti. Priekšplānā pa kreisi pie cietušā divi matroži, vienam uz rokas apsējs ar Sarkanā Krusta zīmi. Labajā pusē vairāki matroži no augšas pa kāpnēm nes ievainoto. Cits matrozis ar rokas apsēju darbojas ap skapīti, kura sainīši ar pārsienamo materiālu. Virs attēla labajā pusē uzraksts vācu valodā: Kunstbeilage zum "Riedel Archiv", lejā autora vārds un darba nosaukums vācu valodā: "Gefechtsverbandsplatz eines Linienschiffes", un norāde uz laikrakstu Leipcigā.
Otrā pusē spiedogs "Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejs"Satura apraksts Kara apstākļos uz līnijkuģa tiek sniegta medicīniskā palīdzība.
Krājuma veids Palīgkrājums
Priekšmeta tips Tēlojošie priekšmeti >> Grafika >> Zīmējumi (zīmuļa, tušas, ogles, akvareļa, guašas, pasteļa, u.c.)
Žanrs Ilustrācija
Vairāk