PIELIKUMA DATŅU SARAKSTS

PRIEKŠMETA APRAKSTS

PULKSTENIS

Latvijas Kara muzejs
Uzskaites apzīmējums LKM 4-23493 Kolekcijas numurs 2423-LP

Virsraksts vai nosaukums PULKSTENIS, rokas, piederējis LKOK, Latvijas armijas Vidzemes artilērijas pulka virnieka vietniekam Ādolfam Māzinam
Priekšmeta tips Lietiskie priekšmeti >> Galantērija un aksesuāri >> Aksesuāri
Kolekcija Vēsturisko priekšmetu kolekcija
Aptuvens izgatavošanas datējums 20. gs.30-tie gadi
Priekšmeta apraksts Pulksteņa korpuss izgatavots no dzeltenas krāsas metāla (misiņa), kas niķelēts (sudrabots ?). Korpusā no augšas ievietota plakana ciparnīca (ø - 28 mm) melnā krāsā. Ciparnīcai apkārt iezīmētas baltas minūšu atzīmes (~ 1 mm garas). Blakus atzīmēm ~ 3 mm augsti cipari (stundu atzīmes) no 1 - 12. Cipari baltā krāsā, taisni , bez iezrotājumiem. Zem cipara "12" uzraksts "Helvetia". Ciparnīcas centrā uz ass piestiprināti ~ 1 mm plati rādītāji, garākais - minūšu, īsākais - stundu. Ciparnīcas apakšējā daļā (daļēji nosedzot ciparu "6") ø ~ 8 mm liela sekunžu ciparnīca ar skaitļiem no "10" līdz "60" (ik pēc piecām sekunžu iedaļām ievilkta garāka svītra) un sekunžu rādītāju. Ciparnīca nosegta ar taisnu stiklu (tas izvirzījies 3 mm uz āru).
     Korpusa labajā malā - uzvilkšanas poga (3 x 3 mm). Korpusa augšējās un apakšējā malā iestiprināti stienīši (20 mm gari) siksniņas iestiprināšanai (siksniņa nav saglabājusies). 
     Korpusa aizmugurē tērauda plāksnīte (ø - 33 mm), kas nosedz pulksteņa mehānismu. Plāknīte atverama griežot, izmantojot iefrēzējumus. Uz plāksnītes iegravēts uzraksti - "Stahl boden", "Wasserdicht" un numuri "3190", "D6864H".
     Pulkstenis darba kārtībā.
Materiāls metāls, stikls
Tehnika rūpniecisks ražojums
Vairāk