PIELIKUMA DATŅU SARAKSTS

PRIEKŠMETA APRAKSTS

Pastkarte

Jūrmalas pilsētas muzejs
Uzskaites apzīmējums JPM Pmk. 12697

Virsraksts vai nosaukums ĶEMERI Bertrāma sēravots.
Source sulfureise de Bertram. Lettonie.
Priekšmeta nosaukums Pastkarte
Citi priekšmeta nosaukumi Atklātne, bilde, attēls, kartiņa, kartīte
Priekšmeta apraksts Redzama apaļa ūdenstilpne, gar tās malām akmens krāvums, fonā parka taciņa un koki gar tās malām. Pastkartei baltas malas. Apakšmalā skaidrojošais uzraksts latviešu un franču valodā. Labajā apakšējā stūrī fotogrāfa emblēma "V. UPĪTIS/ RĪGA-1939". Otrā pusē tipogrāfiski iespiestas pastkartes standartlīnijas. Pastkarte uz "VEF" fotopapīra.
Satura apraksts Ķemeri, Bertrāma sēravots.
"Vecais Bertruma tēvs, kas slimojis ar kāju reimatismu, dien-dienā gājis avotiņā mērcēt kājas, gan sildījis saulītē, sajusdams uzlabošanos. Līdz ar to ciemieši avotiņu iesaukuši par Bertruma avotiņu. Tagadējais nosaukums "Bertramavots", kā redzams, ilgu gadu gaitās tautas mutē sabojāts." (J. Štūlis "Bigauņciema un apkārtnes zvejnieki", 1937. g.)
Bertrama avotiņš bija labi pazīstams apskates objekts Ķemeru sanatorijas pastaigu takās. Diemžēl nepareizi izdarītās avota akas izbūves dēļ tas pilnībā izsīka, bet takas vairs netika izmantotas un pamazām aizauga. Šobrīd saglabājušies vairs tikai avota akas fragmenti, bet avota ūdeņi vairākās vietās izplūst Vēršupītes krastā.
Krājuma veids Pamatkrājums
Priekšmeta tips Rakstiskie priekšmeti >> Iespieddarbi >> Sīkiespieddarbi >> Pastkartes
Vairāk