Izstāde

PIELIKUMA DATŅU SARAKSTS

Svinīgi tērpi no muzeja krājuma

Izstādes atklāšanas datums 21.11.2021
Izstādes slēgšanas datums
Darba laiks
Izstādes apraksts Madonas muzejs aicina ielūkoties krājuma 1930. gadu modēs.
“Zelta laikmets” – dendiji un džūdijas steidzās baudīt dzīvi starpkaru periodā, apmeklēt lepnas kafejnīcas, baudīt kafiju, džezu un doties neaizmirstamās pastaigās pa bulvāriem.
Sievietes kļuva pārliecinātākas, vairāk uzdrīkstējās, kļuva vienlīdzīgas ar kungiem – daudzās valstīs sievietes ieguva balstiesības, sāka aktīvāk darboties politikā un sabiedriskajā dzīvē, līdz ar to mainījās mode – apģērbs kļuva brīvāks, ērtāks, bet tikpat elegants. Sievietes nebaidījās nēsāt bikses, nogriezt īsu zēngalviņu un ietonēt dūmakainas acis.
Ne tikai galvaspilsētas dāmas sacentās ar Parīzes modistēm, bet arī dāmas laukos nesnauda un, izmantojot pieejamos austos audumus, prasmes un domu lidojumu, nedomāja atpalikt.
Nododam vērtējumam svinīgu pasākumu kleitas, mazas somiņas un greznas rotas. Sajūtiet šī laika atmosfēru! Dzīves baudīšanu, sievišķību uz bezbēdību! Jūsu interesei ir apskatāmas arī modes liecības par citiem gadiem – smalku, gaistošu pūderi no pašas Parīzes, greznu dāmu cepuri, kas lietota pirms vairāk kā gadsimta, pūdernīcu, kas piederējusi fantastiskajai aktrisei, mūsu novadniecei Elvīrai Baldiņai, elegantus kaprona cimdus no 1960. gadiem… Diemžēl apbēdināsim interesentus, kas vēlas apskatīt kungu modes, atstāsim to citai izstādei!
Izstādes vieta Madonas novadpētniecības un mākslas muzejs.
Izstādes veids Virtuāla izstāde
Hipersaite
Cenrādis
Papildus informācija Izstādīts rakstnieces Ernas Ķikures somas (MNM39176:2) saturs, pati soma netika izstādīta.